29 юли 2008

13-годишна получи $2500 за най-смърдящи обувки

13-годишната ученичка от щата Юта Катрин Тък стана победител в конкурса за най-лошо миришеща обувка - Rotten Sneaker Сontest, съобщава AP.

Журито на конкурса, който се провежда от 1975 г. от верига магазини за спортни дрехи заедно с производители на дезодоранти, обяви маратонките на момичето за най-смърдящи и й присъди главната награда от 2 500 долара.

Във финала на конкурса участваха седем кандидати, които преди това са спечелили регионалните състезания.

Финалистите трябвало да подскочат на място и да се завъртят на около себе си, след което да си свалят обувките и да ги дадат на членовете на журито, които оценяват миризмата.

Носителката на наградата за най-воняща обувка за 2007 г. съобщи, че маратонките, донесли й победа в конкурса, са купени преди година и половина.

Момичето сподели, че ги обувало, когато играело баскетбол, футбол и ходело на екскурзии.

Тък отказа да съобщи дали ще използва парите от спечелената награда, за да си купи нови обувки.